Jaki przewodnik?

Do walizki czy plecaka, przydadzą się przed w trakcie i po podroży. Przewodniki – znajdujemy w nich to po co gdzieś jedziemy. Jeszcze nie tak dawno rynek wydawniczy był stosunkowo ubogi w te publikacje. Teraz trudno podjąć decyzję, który wybrać?

 

 

Podróże marzeń

Dwie serie przewodników zabierają nas w najbardziej odległe zakątki świata. W te pozycje najlepiej zaopatrzyć przy planowaniu podróży. Tomy w twardych oprawach i na kredowym papierze są dość ciężkie Przewodnik podzielony jest na działy w tym obszerne informacje historyczne, wademekum poświęcone geografii, przyrodzie, obyczajom, jedzeniu czy literaturze. Każdą część poświęconą zwiedzaniu poprzedza mapka z zaznaczonymi atrakcjami, które są kolejno szczegółowo opisywane.
 
Seria Podróże marzeń i przewodniki Berlitz to te same pozycje w różnych okladkach.
 

Przewodniki Wiedzy i życia

Obcowanie z tymi pozycjami to estetyczna przyjemność. Przewodniki zachwycają pięknymi mapami i ilustracjami zwłaszcza zabytków architektonicznych. Przestrzenne rysunki ulic i dzielnic czy przekroje budynków są szczegółowo omówione, każdy detal opisany. Przewodnik oferuje bogaty rys historyczny i wiele ciekawych informacji ze świata kultury i sztuki.
 

Lonely Planet

O przewodnikach z tym logo mówi się że są biblią i wyrocznią backpackersów. Proponują autorskie trasy z dala od utartych szlaków i precyzyjnie opracowane trasy wycieczek. Przewodniki zasłynęły wskazywaniem mniej znanych i ukrytych miejsc, które wraz ze wzrostem popularności samych Lonley'ów już nie są tak zaciszne. Od niedawna słynne Lonley'e są po polsku.
 

Zielony przewodnik Michelin

Gwiazdki Michelin są wyznacznikiem nie tylko przy wyborze restauracji. System oceny zastosowano w przewodnikach, mamy tu oznaczenia: zobacz koniecznie, warto odwiedzić i godne uwagi. Przewodnik pomaga w organizacji podróży a każdy opisany obszar uzupełniają informacje praktyczne dotyczące transportu, noclegów. Na końcu znajdziemy słowniczek.
 

Pascal Itaka Przewodnik ilustrowany

Opisom największych atrakcji towarzyszą piękne zdjęcia, a omówienie każdego działu poprzedza mapa.
 

Travelbook

Lekki i poręczny przewodnik przedstawia największe atrakcje i przybliża obyczaje, kulturę i kuchnie. Przewodniki z tej serii dotyczą wybranych konkretnych obszarów np. Kraków i okolice, Bali i Lombok
 

Pascal Lajt

To przewodniki pisane przez polskich autorów. Niewielkie i lekkie pozwalają szybko znaleźć informację. Znajdziemy tu opisy miejsc lubianych przez znanych ludzi, atrakcje dla dzieci i optymalne trasy wycieczek w tym pomysły na jeden dzień.
 

Złota Seria Pascal

To egzotyczne wakacje. Przewodniki podzielone są na trzy części. Przygodę rozpoczyna ABC czyli skrótowe informacje o realiach, historii, przyrodzie, świętach i podstawowe zwroty w języku danego kraju. Część druga Zwiedzanie to opisy atrakcji wzbogacone pięknymi zdjęciami. Na koniec Przydatne czyli o transporcie, restauracjach, zakupach i opiece medycznej itp. Książki z tej serii pisane są przez polskich podróżników.
 

Baedeker

Najstarsze i najsłynniejsze przewodniki, których nazwa wzięła się od nazwiska ich twórcy Karla Baedekera. Znajdziemy tu szczegółowe informacje o historii, zwyczajach i świętach. Ciekawostki dotyczące literatury pochodzącej z regionu lub o regionie. Przygotowane trasy wycieczek i szczegółowe opisy wielu atrakcji. Do większości przewodników dołączone są duże rozkładane mapy.
 

Marco Polo SMART przewodnik

Wygodne i poręczne przewodniki, w których znajdziemy Top 10 czyli to co koniecznie trzeba zobaczyć oraz propozycje dla chętnych. Opisy kolejnych obszarów wzbogacone są poradami ekspertów i małymi mapkami. Do każdego przewodnika dołączona jest rozkładana mapa.
 

Przewodniki Bezdroży

Przewodniki w niedużym poręcznym formacie jednak bogate w treść. Każdy opisany region wzbogacony jest szczegółowymi informacjami praktycznymi dotyczącymi punktów informacji turystycznej, noclegów, restauracji oraz bankomatów, aptek czy placówek medycznych. Przewodniki wzbogacone są o mapki i słowniczki.Więcej w temacie >>