Książki bliżej natury

6 książek o tym co najpiękniejsze na świecie czyli o przyrodzie. Sprawią, że inaczej spojrzysz na to co Cię otacza, przybliżą i pokażą niezwykłe relacje między ludźmi a zwierzętami i roślinami.

 

Żyjący z wilkami

To nie opowieść z zewnątrz, oparta na obserwacji z oddali. To historia z samego środka wilczej watahy, z którą zamieszkał autor. Wyprawa do wilczego świata.

Saga o puszczy białowieskiej Kossak

Biografia niezwykłego kawałka Polski. Autorka odkrywa przed nami historię puszczy sięgająca wręcz prehistorii. Piękny język Kossak, wspaniałe, plastyczne opisy przenoszą czytelnika w głąb niezwykłego świata.

Moja lwia rodzina

Joy Adamson wraz z mężem przywracała do życia w naturalnym środowisku zwierzęta urodzone w niewoli. Najsłynniejsza stała się historia Elzy lwicy wychowanej przez Adamson i wypuszczonej na wolność. Historia Elzy opisana jest również w książce Elza z afrykańskiego buszu, na podstawie której powstał film.

Nie taki straszny wilk

Mowat to mistrz słowa, i tak jak jego inne książki tę również będziemy czytać na przemian śmiejąc się i wzruszając. Z książki wyłania się obraz nie takiego strasznego wilka jak w bajce o Czerwonym Kapturku lecz niezwykłego stworzenia dla którego to my stanowimy największe zagrożenie.

Przez dziurkę od klucza

Opowieść Jane Goodall o trzydziestu latach w Tanzanii i obserwacji grupy szympansów. Jej książka nie jest stricte naukową pracą, bohaterowie autorki mają imiona, a opis ich wzajemnych relacji, zachowań, nauki przybliża nam ich niezwykłe życie.

Sekretne życie drzew

Jeśli drzewa myślą, czują i rozmawiają. Nie odkryliśmy jeszcze jak się porozumieć ale jesteśmy na najlepszej drodze. Książka leśnika przybliża tytułowe sekretne życie. Przeczytaj nim złamiesz gałązkę!
Więcej książek w temacie >>