some_text
Kategoria antykwariatu >>

Zdobycie bieguna południowego Amundsen


Aktualnie: DOSTĘPNA
Autor:
Rok wydania:
1966
Wydawnictwo:
Seria:
Format:
12.5x19.5 cm
Rodzaj oprawy:
miękka z obwolutą
Liczba stron:
437
Stan pozycji:
dobry
Uwagi:
dedykacja, niewielkie naddarcie rantu obwoluty, niewielkie naddarcie i ślad zagięcia rogów kilku str.

11,00 zł

Roald Amundsen to fascynująca postać. Podróżnik i polarnik chciał jako pierwszy zdobyć biegun północny. Niestety ubiegła go ekspedycja brytyjska, postanowił więc zdobyć biegun południowy ścigając się również z Brytyjczykami. Tym razem osiągnął sukces i dotarł do bieguna 14 grudnia 1911 roku (Brytyjczycy 17 XII). Prezentowana książka jest relacją z tej niebezpiecznej i pełnej zmagań z przyrodą wyprawy ukazującą również piękno i niezwykłość podbiegunowego krajobrazu.

 

Klub Książki rekomenduje

WARTO SIĘGNĄĆ PO TĘ POZYCJĘ
Męża głoś, Muzo, wielce obrotnego, który zburzył święty gród Troi, a potem wiele wędrował, widział miasta ludzi tak wielu i ducha ich poznał.
Tak rozpoczyna się najsłynniejsza literacka podróż opowiedziana przez Homera, która jest niezastąpionym przewodnikiem każdego podróżnika. Kawafis udziela nam wskazówki niezbędnej w naszej wyprawie.
Więcej w temacie: Ameryka Łacińska, Australia, Japonia, Paryż, Rzym, góry, Sagi islandzkie, książki o Islandii, Grecja, żagle, survival Konstandinos Kawafis, Homer, Ernest Hemingway, Lawrence Durrell, Octavio Paz, Zbigniew Herbert Książki podróżnicze, reportaże, Przewodniki