Andrzej Bieżan Miecz Archanioła LP

Antykwariat ma czasową przerwę. Zmieniamy się dla Państwa. Niebawem zapraszamy na nową stronę gdzie będzie można sprawdzić dostępność i ceny książek. W tej chwili nie ma możliwości zakupu widocznych na stronie książek i płyt.
W SPRAWIE SKUPU KSIĄŻEK PROSIMY O KONTAKT E-MAIL: info@mitksiazki.pl


DRODZY PAŃSTWO NIE POSIADAMY W OFERCIE PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH.
POZDRAWIAMY SERDECZNIE

Tytuł:
Andrzej Bieżan Miecz Archanioła LP
Format: 
LP
Stan płyty: 
Znakomity (bez rys)
Stan opakowania: 
Bardzo dobry (nieznaczne podniszczenia)
Klub Muzyki Nowej Remont Płyta nr 002 ( z serii 5 płyt) Opakowanie artystyczne, rękodzielnicze. Nakład 800 + 200 egzemplarzy ALMAART Tłocznia "Pronit" 1984 październik Pierwsza w Polsce płyta nagrana w systemie DIGITAL (strona B) Rzadkie wydanie z unikatowej serii 5 płyt Klub Muzyki Nowej Remont znanej na całym świecie wśród kolekcjonerów płyt!
Dostępna ilość: 
1

Jedna z pięciu płyt należących do unikalnej serii Klub Muzyki Nowej Remont. Po raz pierwszy zaprezentowana 24 października 1984 r. na wernisażu „Pięć płyt gramofonowych”. Staraniem Andrzeja Mitana do projektu zaproszono awangardowych artystów: Helmuta Nadolskiego, Andrzeja Bieżana, Andrzeja Mitana, Andrzeja Przybielskiego i Janusza Dziubaka. Każda okładka z pięciu płyt jest unikatowym projektem: Edwarda Krasińskiego, Andrzeja Szewczyka, Ryszarda Winiarskiego, Jerzego Czuraja i Tadeusza Rolke. Okładki to rękodzieła, do których wykonania użyto m.in. 10 kg czerwonych kredek, papieru fotograficznego, taśmy klejącej oraz kartonu. Zdobycie nawet tak prostych materiałach było karkołomnym przedsięwzięciem w tamtych czasach. Podobnie jak zrealizowanie całego projektu w niespełna dwa miesiące. Oprócz wymienionych osób płyty nie powstałby bez ochotników, sponsorów czy pracowników tłoczni, którzy zgodzili się pracować w wolne dni. Historia tego artystycznego przedsięwzięcia jest równie ciekawa jak same wydawnictwa. Unikatowa w naszym kraju inicjatywa znalazł swoją kontynuację dwa lata później. Wydane zostały cztery kolejne płyty. Razem kolekcja liczy 9 białych kruków LP, które odnajdziemy w muzeach na całym świecie. Nakład każdej płyty to 1000 egzemplarzy. Prawdziwa ozdoba kolekcji płytowej. I jak tu nie wierzyć, że czarna płyta ma „duszę”.