Skup książek Łódź

Sprzedaj książki, płyty antykwariat w Łodzi

TWOJE KSIĄŻKI I PŁYTY TRAFIĄ W DOBRE RĘCE
SKUPUJEMY KSIĄŻKI W NASZYM PUNKCIE LUB Z DOJAZDEM 
 NASZ SYSTEM WYCENY POZWALA UZYSKAĆ NAJLEPSZĄ CENĘ

 

WAŻNA INFORMACJA !!! W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ LOKALIZACJI PUNKTU SKUPU, PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT TELEFONICZNY:
535 012 882 lub przesłanie zdjęć poprzez mms / na maila: info@mitksiazki.pl

Skup książek i płyt antykwariat w Łodzi ul. Tuwima 16

pn. - pt. 11.00 - 18.00 sob. 11.00 - 14.00
(w samym centrum, blisko ul. Piotrkowskiej na rogu: Tuwima/Sienkiewicza, parking)


W Twoim domu jeśli posiadasz duży księgozbiór

O możliwości dojazdu decyduje pracownik antykwariatu po wcześniejszych uzgodnieniach przyjedziemy w dogodnym dla Ciebie terminie - płatność gotówką lub przelewem.
 
Zadzwoń / wyślij mms-a ze zdjęciami:
535 012 882
lub prześlij poglądowe zdjęcia książek e-mailem:
info@mitksiazki.pl- w samym centrum miasta -
Dojazd samochodem: parking wzdłuż ul. Tuwima lub ul. Sienkiewicza duży parking obok Stacji Orlen na ul. Tuwima (naprzeciwko antykwariatu)
_________________
Dojazd autobusem do antykwariatu nr 80, 83 przystanek Tuwima/Sienkiewicza (prawie pod same drzwi antykwariatu :)
_________________
Dojazd autobusem do antykwariatu nr 57 przystanek Sienkiewicza/park Sienkiewicza (2 minuty to zaledwie kilka kroków w stronę J. Tuwima)
_________________
Dojazd tramwajem do antykwariatu nr 1, 5, 9, 13, 18 przystanek ul. Kilińskiego/Tuwima następnie prosto ul. Tuwima w stronę ul. Piotrkowskiej (5 minut miłego spaceru wzdłuż parku Sienkiewicza)
_________________
Dojazd tramwajem do antykwariatu nr 1, 2, 3, 6, 11 przystanek ul. Kościuszki/Struga następnie prosto ul. Struga/Tuwima (pieszo 6 minut miłego spaceru)

Skup książek

Skupujemy książki i księgozbiory z wielu dziedzin.

Książki naukowe, popularnonaukowe, beletrystykę, biografie, poradniki, książki dotyczące mody, kolekcjonerstwa, militariów itp. Książki współczesne i dawne. Zajmujemy się także zakupem grafik, plakatów, przedwojennych pocztówek, map, rycin i innych druków.

 

Skupujemy oryginalne płyty CD z muzyką, DVD z koncertami, płyty winylowe 

(inaczej gramofonowe, longplay, czarne płyty) całe kolekcje seriali, filmów, filmy na Blu-Ray (nie kupujemy pojedynczych filmów na DVD) Płyty muszą być bez rys (dopuszczamy niewielkie mikroryski) i sprawne aby cieszyły kolejne osoby.

 

Skupujemy przedwojenne pocztówki. 

Jeśli posiadasz stare pocztówki zgłoś się do naszego antykwariatu. Skupujemy pocztówki z widokami, okolicznościowe itp.

 

Aby sprzedać książki/płyty etc. trzeba być osobą pełnoletnią oraz posiadać dokument tożsamości

(osoby niepełnoletnie zapraszamy z rodzicem lub prawnym opiekunem)

 

Nie skupujemy podręczników szkolnych, encyklopedii powszechnych, słowników języka polskiego. Nie kupujemy nawet bardzo wartościowych książek w złym stanie (przechowywanych w piwnicy, o nieprzyjemnym zapachu, z brakami, rozpadających się). Płyty powinny być bez rys lub pojedyńczymi mikroryskami. Nie kupujemy również pojedynczych filmów na DVD. Wszystkie pozycje wnikliwie sprawdzamy przed zakupem. Oczywiście nie sprzedadzą również Państwo książek o znikomej wartości na rynku księgarsko-antykwarczynym np. pozostałych po sprzedaży w innych miejscach.

Czy kupujemy wszystkie pozycje?

Niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować zakupu wszystkich pozycji. Sytuacja na rynku książki w Polsce wymusza na nas zakup wybranych pozycji. Zachęcamy do przesłania zdjęć książek (np całych półek, książek ustawionych w stosik) e-mailem. Poświęcimy nasz czas i prześlemy odpowiedź, które pozycje będziemy mogli zakupić.

Jaką cenę proponujemy za książki, płyty?

Każda pozycja / księgozbiór wyceniany jest indywidualnie. Jest to najkorzystniejszy dla Państwa sposób sprzedaży książek i płyt. Na cenę wpływają poniższe czynniki:

- braki w ofercie księgarskiej (wyczerpanie nakładu)

- popularność tematu (może być chwilowa, pojawiać się i nagle zniknąć lub jest ugruntowana i względnie trwała)

- stan pozycji

- rodzaj wydania (obecnie na rynku jest coraz więcej różnorodnych wydań tego samego tytułu)

- rzadkość tematu i wąski krąg odbiorców (czyli książki, które dla wydawców nie są najlepszą inwestycją, ale dla czytelników, kolekcjonerów, hobbystów stanowią cenne źródło informacji)

- czas w jakim doświadczony antykwariusz przewiduje sprzedanie zakupionej pozycji

Jak przebiega skup?

Przede wszystkim w miłej atmosferze. Przeglądamy i wyceniamy Państwa książki / płyty i proponujemy konkretną kwotę zakupu. Płacimy od razu gotówką. O nic więcej już nie muszą się Państwo troszczyć. Książki / płyty zostają w dobrych rękach. Należne podatki z tytułu umowy kupna-sprzedaży opłaca antykwariat.

Pamiętaj wybierając się do nas weź ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Chronimy Twoją prywatność, musimy jednak mieć potwierdzenie Twojej tożsamości i wieku.

 

 


Przychodzi taki dzień w życiu Czytelnika, że do niektórych książek, płyt, pocztówek już nie powrócimy i nie mamy miejsca na ich przechowywanie. W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się do MitKsiążki.pl aby książki, płyty lub pocztówki mogły cieszyć innych Czytelników.

MitKsiążki.pl prowadzi skup książek w antykwariacie w Łodzi oraz na terenie całej Polski.