some_text

Wybierz książkę z rekomendacją

 

strumień świadomości


Przeniesiony na grunt literatury naturalny przebieg myśli i wrażeń nazywany jest strumieniem świadomości. Częściowy chaos, dotykający najbardziej intymnych elementów życia, bardzo osobisty i szczery, pełen luźnych skojarzeń i dygresji budził oburzenie nawet zniesmaczenie a zarazem entuzjazm krytyków.

Fot. Robert Fludd


Klasyka dziecięca


Te opowieści towarzyszą dzieciom od bardzo bardzo dawna. Ale jej książkowi bohaterowie nie ulegli presji czasu i wciąż niezmiennie cieszą i śmieszą małych czytelników nie zważając na zaszczytne miano klasyki.

Fot. Jean-Jacques Henner, National Gallery of Art NGA Images


Anthony Burgess


Najsłynniejszą powieścią autora jest Mechaniczna pomarańcza. Teks był w różnych krajach cenzurowany, a epilog został w wielu wydaniach pominięty. Do popularności książki przyczynił się film Stanleya Kubricka. Poznaj wszystkie książki autora.

Fot. utworzone z Zazie44, CC BY-SA 3.0


John Steinbeck


Słynny autor, noblista jako swój symbol przyjął Pigasus'a czyli uskrzydloną świnię w myśl sentencji Ad astra per alas porci (Do gwiazd na skrzydłach świni), w niektórych podpisywanych egzemplarzach dorysowywał swój symbol. Pozycje te osiągają zawrotne sumy na antykwarycznych aukcjach. 


Strony