Wybierz książkę z rekomendacją

 

Marian Falski


Jest książka, po którą sięgają praktycznie wszystkie dzieci, a dorośli wspominają ją z sentymentem. I to ona jest najczęściej pierwszą książką, którą przeczytaliśmy. Elementarz, czyli podręcznik do nauki czytania i pisania. Dziś powstają nowe ale jest w Polsce ten jedyny i niepowtarzalny liczący sobie ponad 100 lat to Elementarz Mariana Falskiego.

ekslibris


Niewielka karteczka wklejona w książkę - ekslibris, dziś coraz rzadziej spotykana. Częściej zdarza się podpis byłego właściciela, a przecież to nie to samo. Ekslibris to część historii książki i w przeciwieństwie do podpisu nie zawłaszcza jej ale ukazuje największy podziw czytelnika wyrażony poprzez pozostawienie w niej cząstki siebie.

Książka z autografem


Wydania z autografami autorów, lub osób związanych z daną książką to niepowtarzalne ozdoby księgozbioru. Podpis pisarza czyni nawet z masowego wydawnictwa unikat, a sygnowana książka może stać się niezapomnianym prezentem.  


ginąca planeta


Czy uda się powstrzymać postępujące zniszczenie i degradację. Jakie mamy szanse na ocalenie tego co jeszcze zostało na naszej planecie. Sięgasz po książkę, która być może Cię przerazi ale też zachęci do działania.

Fot. Henri Rousseau, National Gallery of Art NGA Images


Strony