Wybierz książkę z rekomendacją

 

Feliks Falk


Feliks Falk (ur. 1941 r.) - absolwent warszawskiej ASP, wydziału malarstwa i grafiki. Znany jest nie tylko ze swych niezwykłych grafik ale i jako reżyser, scenarzysta i dramatopisarz. Wśród filmów wyreżyserowanych prze Falka są tak znane obrazy jak Wodzirej czy Komornik.


Święta


Święta tuż, tuż... Polecamy pozycje, w których znajdziesz inspiracje jak przygotować i spędzić ten wyjątkowy czas.


Otto Axer


Otto Axer (1906-1983) - studiował malarstwo na ASP w Krakowie oraz za granicą w Paryżu. Gro jego pracy to scenografie teatralne, współpracował m.in. z L. Schillerem w Łodzi. Używał pseudonimu O. Rex. Charakterystyczne dla artysty było usuwanie zbędnych rzeczy, czy postaci które tworzył jako scenograf. Również w malarstwie i ilustracji pozostawiał kwintesencję z jej psychologizmem mającym trafiać do odbiorcy pobudzić go do własnych rozważań.


Klechdy polskie


Zachwyciły nas leśmianizmy, falujące łany pszenicy i świat ukryty w podaniach i legendach, który przybliżył nam Bolesław Leśmian.
Odkryj z nami Klechdy polskie, pozwól im zabrać się do miejsc czarujących pięknem polskiego krajobrazu gdzie czekają na Ciebie leśne nimfy, Podlasiaki, Memozyny, Majki, Syroidy, dusiołki, wiedźmy, diabeł Piórkowski i historie z pogranicza jawy i snu mieszkające na polach, w leśnych kryjówkach, wiejskich chatach i starych młynach.

Strony